Prasa o nas

Trudnym szlakiem Złotej Łączy

Łącznik Zielonogórski, 15 grudzień 2017

Tak! Postanowiłem pomaszerować szlakiem naszej najważniejszej rzeki - Złotej Łączy. Miały być żaby - nie było. Miała być woda - nie było. Miała być oczyszczalnia ścieków - były resztki konstrukcji. I była ścieżka wyłożona kapslami po piwie...

czytaj więcej »

W Ochli będzie kanalizacja

Łącznik Zielonogórski, 15 grudzień 2017

Na ten moment mieszkańcy Ochli czekali kilkadziesiąt lat. W czwartek podpisano umowę na budowę kanalizacji w sołectwie. Zbuduje ją firma Kanwod za 26,4 mln zł. Potrwa to trzy lata.

czytaj więcej »

Ochla też z kanalizacją

Gazeta Lubuska, 14 grudzień 2017

Dziś zostanie podpisana umowa z konsorcjum firm, które wykonują kanalizację sanitarną w Ochli. To część piątego etapu wielkiego projektu, wartego grube miliony.

czytaj więcej »

Oto są: 4 Żywioły! Wielkie murale

Łącznik Zielonogórski, 1 grudzień 2017

Weźmy energiczne panie z Grupy Inicjatywnej, które mają pomysł i chęci, by go zrealizować. Dołóżmy olbrzymie wsparcie mieszkańców, którzy głosowali na projekt w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim, i... otrzymamy iście kosmiczny efekt!

czytaj więcej »

W Krępie będzie wodociąg

Łącznik Zielonogórski, 16 listopad 2017

Żegnajcie studnie, witaj wodociągu - tak będą mogli powiedzieć mieszkańcy Krępy. Za dwa lata, bo tyle potrwa inwestycja warta 5,6 mln zł.

czytaj więcej »

Można pić wodę ze stacji Zatonie

Łącznik Zielonogórski, 21 wrzesień 2017

- Płuczemy i chlorujemy jeszcze tylko jedno przyłącze, te doprowadzające wodę do świetlicy w Raculi. Ale za dwa, góra trzy dni, również i tu wszystko powróci do normy - zapewnia Zbigniew Liberek, prezes Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji.

czytaj więcej »

Zatońska kanalizacja: 12 km rur i 4 przepompownie

Łącznik Zielonogórski, 7 sierpień 2017

- W trakcie kampanii połączeniowej obiecywałem, że Zatonie dostanie kanalizację sanitarną. I słowa dotrzymałem, najpóźniej w grudniu ruszy inwestycja – cieszył się prezydent Janusz Kubicki podczas uroczystości podpisywania umowy z wykonawcą zadania.

czytaj więcej »

Nie tylko na upały nasza woda jest najlepsza

Gazeta Lubuska, 2 sierpień 2017

Lekarz Robert Górski: - Musimy teraz pić więcej wody z kranu. Bo jest zdrowa. Piję ją od 15 lat. Moja żona i moje trojaczki także

czytaj więcej »

Zatonie z kanalizacją, w kolejce też Ochla

Gazeta Lubuska, 27 lipiec 2017

Pierwsze prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Mieszkańcy muszą się liczyć z pewnymi kłopotami...

czytaj więcej »

Zatonie będzie miało kanalizację

Łącznik Zielonogórski, 5 maja 2017

To pewne, sieć w Zatoniu powstanie. Są pieniądze. Są wykonawcy. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na budowę kanalizacji. W czwartek otwarto oferty. Ma też powstać wodociąg w Łężycy.

czytaj więcej »

Zapłacimy więcej za wodę i ścieki. Jak co roku

Gazeta Wyborcza, 1 marzec 2017

Od 1 kwietnia w Zielonej Górze wzrosną stawki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków. Zgodnie z prowadzoną od kilku lat polityką miasta, podwyżki cen wyniosą po kilka procent (ale nie więcej niż pięć). Chodzi o pokrycie kosztów dużych inwestycji.

czytaj więcej »

Rosną opłaty za wodę i ścieki. Miasto dopłaci do podwyżek?

Gazeta Lubuska, 28 luty 2017

Nowe taryfy za wodę i ścieki mają obowiązywać od kwietnia. By podwyżki nie przekroczyły 5 procent, miasto musi wydać 3 mln zł.

czytaj więcej »

Zmiany w wodociągach

Łącznik Zielonogórski, 8 lipiec 2016

Beata Jilek przestała być prezesem Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji. Zastąpił ją Zbigniew Liberek.

czytaj więcej »

Więcej za wodę i ścieki

Łącznik Zielonogórski, 24 luty 2016

- Zgodnie z zielonogórską umową społeczną, zawartą wiele lat temu, opłaty za dostarczanie wody i odbiór ścieków drożeją każdego roku tylko o pięć proc. – przypomniał wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.

czytaj więcej »

Jest kanalizacja w Raculi i Drzonkowie

Łącznik Zielonogórski, 5 styczeń 2016

Uf! Mieszkańcy Raculi i Drzonkowa mogą odetchnąć z ulgą. Po latach perturbacji i przestojów wreszcie mają kanalizację. Nic tylko się podłączać. – To była najdłużej ciągnąca się inwestycja. Na szczęście jest już za nami – komentowała Beata Jilek, prezes Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji.

czytaj więcej »

Podłącz dom do kanalizacji

Łącznik Zielonogórski, 27 listopad 2015

Mieszkańcy Krępy, Zawady i Łężycy mogą już podłączać się do sieci kanalizacyjnej. Trzeba zacząć od złożenia dokumentów w siedzibie ZWiK.

czytaj więcej »

Zawada gotowa do podłączenia

Łącznik Zielonogórski, 26 październik 2015

Mieszkańcy Zawady mogą się już podłączać do nowej sieci kanalizacyjnej. Jej budowa kosztowała 10 mln zł.

czytaj więcej »

Ten młyn tutaj to mit

Łącznik Zielonogórski, 18 wrzesień 2015

Mieszkańcom ul. Karłowicza i okolic bardzo się spodobała prezentowana przeze mnie przedwojenna pocztówka młyna Barndstcha. Też ją bardzo lubię. Piękne miejsce. Szkopuł w tym, że położone nie przy ich domach, ale półtora kilometra dalej.

czytaj więcej »

Teraz to już podłączamy Łężycę i Krępę

Łącznik Zielonogórski, 8 sierpień 2015

Stanisław Kuś odebrał we wtorek klucze do 10 przepompowni w Łężycy i Krępie. Mieszkańcy tych sołectw mogą się wreszcie podłączyć do kanalizacji. W środę zrobili to mieszkańcy Łężycy.

czytaj więcej »

Kurtyny wodne

Łącznik Zielonogórski, 24 lipiec 2015

Kurtyny wodne, które co roku ustawiają zielonogórskie wodociągi, to w czasie zabójczych upałów nie lada ulga i atrakcja.

czytaj więcej »

WODA 2016

Strefa-gospodarki.pl

WODA 2016 czyli wyniki organizowanego już po raz piąty Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji tym razem na rok 2016.

czytaj więcej »

Inwestycje wodociągów

Łącznik Zielonogórski, 10 lipiec 2015

Mieszkańcy Łężycy jako pierwsi będą się mogli podłączyć do nowozbudowanej sieci kanalizacyjnej. Po nich przyjdzie kolej na mieszkańców Krępy i Zawady.

czytaj więcej »

Pompują wodę od 140 lat

Łącznik Zielonogórski, 12 czerwiec 2015

To jedna z najdłużej działających miejskich instytucji. Zastanawialiście się kiedyś, co najdłużej działa w naszym mieście? Pomijam kościoły i ratusz. To więzienie, sąd, kolej i miejskie wodociągi. Zajmiemy się tymi ostatnimi.

czytaj więcej »

Wybory sołtysa z piorunami w tle

Łącznik Zielonogórski, 28 kwiecień 2015

- Projekt modernizacji oczyszczalni w Łężycy nie przewiduje budowy żadnego nowego pieca. To błąd Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. Wystąpimy o sprostowanie - zapowiedział wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk podczas zebrania sołeckiego.

czytaj więcej »

Radny straszy ludzi spalarnią

Łącznik Zielonogórski, 23 kwiecień 2015

- Chcą nam wybudować spalarnię! Piszcie, że nie wyrażacie zgody - namawia mieszkańców Łężycy radny dzielnicy, Krzysztof Wołczyński. - Przecież spalarnia w oczyszczalni ścieków działa od 2009 roku - denerwuje się szefowa wodociągów, Beata Jilek.

czytaj więcej »

Rozkopany Drzonków i Racula

Łącznik Zielonogórski, 18 kwiecień 2015

Rozkopane są główne ulice. Ale to dobry znak. Bo wreszcie, po latach perturbacji z niesolidnymi wykonawcami, skończy się budowa kanalizacji. Tymczasem, dzięki interwencji wiceministra Waldemara Sługockiego, wodociągi szykują się do kolejnej inwestycji w Łężycy.

czytaj więcej »

Nowe opłaty za wodę i ścieki

Łącznik Zielonogórski, 27 luty 2015

- Niewielka podwyżka nie jest konsekwencją prezydenckich wyborów. W Gorzowie ta sama podwyżka sięgnęła 15 proc. - żartował przewodniczący rady miasta.

czytaj więcej »

Dla Raculi najważniejsze są drogi i kanalizacja

Łącznik Zielonogórski, 13 luty 2015

- Przysługujące nam 11 mln zł przeznaczmy na remont ulic w Raculi. Poprośmy dyrektora departamentu inwestycji miejskich o szacunkowy kosztorys. Nie decydujemy w tej chwili, poczekajmy na tę wstępną wycenę - apelował sołtys Tomasz Sroczyński.

czytaj więcej »

Rękaw wchodzi do kanału

Łącznik Zielonogórski, 31 styczeń 2015

Na drodze stoi wielka ciężarówka a spod ziemi bucha para. To nie awaria, to renowacja kanalizacji.

czytaj więcej »

Krępa marzy o wodociągu

Łącznik Zielonogórski, 30 styczeń 2015

- Krępa dostanie ok. 4,5 mln zł. z ministerialnego bonusa. To bardzo duża suma. Dlatego warto solidnie się zastanowić nad przeznaczeniem tych pieniędzy. Żeby potem nie żałować - prof. Czesław Osękowski, szef miejskiego Biura Analiz i Rozwoju apelował o rozwagę.

czytaj więcej »

Kanalizacja. Terminy są niezagrożone

Łącznik Zielonogórski, 16 styczeń 2015

Po wakacjach wodociągi zakończą kanalizowanie pięciu sołectw. To gigantyczna inwestycja. Widać ją jedynie wówczas, gdy robotnicy rozkopią drogi.

czytaj więcej »

O zielonogórskiej wodzie zdań kilka...

Gazeta Lubuska, 27 wrzesień 2014

Zielona Góra zaopatrywana jest w wodę pitną pochodzącą z uzdatniania wody ujmowanej z rzeki Obrzycy i z ujęć podziemnych usytuowanych w okolicach miejscowości Zawada a także w samej Zielonej Górze. Codziennie miasto zużywa ok. 20 000 000 litrów wody (20 tys. m3).

czytaj więcej »

Mistrzowie Polski z wodociągów

Łącznik Zielonogórski, 25 wrzesień 2014

Zielonogórska ekipa najlepiej kopie w piłkę. W kraju. Udowodnili to w sobotę, w Międzyzdrojach.

czytaj więcej »

230 kilometrów rur pod ziemią

Łącznik Zielonogórski, 20 wrzesień 2014

W ciągu roku wodociągi zakończą kanalizowanie miasta i gminy. Trwająca 10 lat inwestycja kosztowała 301 mln zł. W mieście na nic innego nie wyłożono tak dużych pieniędzy. Na zakończenie prac najbardziej czekają mieszkańcy Drzonkowa i Raculi.

czytaj więcej »

Będzie kanalizacja w Raculi i Drzonkowie

Łącznik Zielonogórski, 3 wrzesień 2014

To dobra wiadomość dla mieszkańców Raculi i Drzonkowa. Firma EKO-WOD dokończy budowę kanalizacji w tych miejscowościach. Ma na to rok czasu.

czytaj więcej »

Ruszyła budowa kanalizacji w Zawadzie

Łącznik Zielonogórski, 20 sierpień 2014

Pięć łopat, przewiązanych biało-czerwonymi szarfami i wbitych w hałdę piachu, czekało na ważnych gości. Symboliczne wbicie szpadla oznacza rozpoczęcie budowy kanalizacji w Zawadzie. Wykonawca był jednak łaskawy - nie kazał gościom rowy kopać lecz je jedynie zasypywać.

czytaj więcej »

W obiektywie (kurtyna wodna)

Łącznik Zielonogórski, 25 lipiec 2014

Ufff... Ale upały! Lato jest bezlitosne! Ratunek? Jeden ukryje się w cieniu, drugi przełknie zimnego loda... Można też przejść przez kurtynę wodną. Takie „prysznice” stanęły na deptaku.

czytaj więcej »

Będzie kanalizacja w Krępie

Łącznik Zielonogórski, 18 czerwiec 2014

W środę podpisano umowę na budowę kanalizacji w Krępie. Wykona ją zielonogórska firma Kanwod.

czytaj więcej »

Budowa kanalizacji: czas na Zawadę

Łącznik Zielonogórski, 12 czerwiec 2014

Przed mieszkańcami Zawady trochę kłopotów, później wiele radości. W czwartek podpisano umowę na budowę kanalizacji w tej wsi. Kosztować będzie 12 mln zł.

czytaj więcej »

Już w Łężycy kładą rury kanalizacyjne

Łącznik Zielonogórski, 5 czerwiec 2014

Wreszcie! Na ulicach Łężycy pojawiły się koparki z firmy Kanwod. Rozpoczęła się budowa długo oczekiwanej kanalizacji. W najbliższych miesiącach podobne prace rozpoczną się w Krępie i Zawadzie.

czytaj więcej »

Kanalizacja w gminie wzrośnie trzykrotnie?

Łącznik Zielonogórski, 15 maj 2014

- Gra idzie o niebagatelną kwotę, o ponad 2 mln zł, dokładnie tyle, za odbiór ścieków, będzie musiała w przyszłym roku dopłacić gmina lub bezpośrednio jej mieszkańcy - zapowiedział wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.

czytaj więcej »