Cztery żywioły

Cztery betonowe zbiorniki z wodą przy ul. Braniborskiej mienią się od niedawana kolorami czterech żywiołów.
29.11.2017 r odbyło się oficjalne otwarcie oraz piknik mieszkańców z okazji zakończenia wyjątkowej i efektownej pracy Jakuba Bitki i Łukasza Chwałka. Murale wykonali zielonogórscy artyści z EJ Studio. Nadmieńmy, że ich prace zdobią już wnętrza Stacji Uzdatniania Wody w Zawadzie, możemy śmiało powiedzieć, że roztaczamy mecenat dla twórczości, która zostanie z nami przez wiele lat.
Pomysł kolorowych murali to inicjatywa zgłoszona przez Grupę Inicjatywną z ul. Chmielnej w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego - Pomalujmy ulicę Chmielną "Chmielowa Kolorowa". Dzięki tej koncepcji mieszkańcy mogli zmienić otaczającą ich przestrzeń, a strategiczne dla miasta zbiorniki z wodą pokryte szarą elewacją, zyskały artystyczny wymiar. Projekt zaistniał dzięki kreatywnym mieszkańcom, przychylności władz Miasta, wspaniałym artystom oraz dzięki akceptacji naszej Spółki. Organizacyjnie całość projektu tworzyła Grupa Inicjatywna z ul. Chmielnej – Paulina Bogucka, Emilia Kondrat i Agnieszka Opalińska.
Koncepcja 4 żywiołów to aranżacja malarstwa architektonicznego przy zastosowaniu abstrakcji brył geometrycznych. Wykorzystano setki litrów farb wodnych, ok.1000 puszek, nie licząc gruntu, podkładu i zapraw wzmacniających podkład pod malowidła, które mają swoje przesłanie: Tworzymy spójną całość ze światem przyrody i cywilizacji. Woda, ziemia, ogień i powietrze obrazują - jak mówią sami twórcy - opowieść dla ludzi. Zachęcamy do obejrzenia.

Fot.Krzysztof Grabowski/Łącznik Zielonogórski
Autorzy: Jakub Bitka i Łukasz Chwałek / EJ Studio


Fot.Krzysztof Grabowski/Łącznik Zielonogórski
woda


Fot.Krzysztof Grabowski/Łącznik Zielonogórski
ziemia


Fot.Krzysztof Grabowski/Łącznik Zielonogórski
ogieńFot.Krzysztof Grabowski/Łącznik Zielonogórski
powietrze


Dodane 2017-12-05 12:00
« wróć